21.11.2017

Suuhingamine võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme

November on hammaste tervise kuu, kus on fookuses vähetuntud, kuid väga levinud probleem – suuhingamine. Suuhingamisega kaasnevad olulised muutused lõualuude ja –lihaste arengus, tuues kaasa tõsiseid hammaste ja suutervisega seonduvaid kui ka teisi terviseprobleeme. Suuhingamise tekke põhjused on muuhulgas laialtlevinud pikaajaline või allergiline nohu, suurenenud adenoidid või suulaemandlid. Näiliselt süütu probleemi tagajärjena esinevad  lastel väsimusest ja hapnikupuudusest tihti käitumis- ja mäluhäired,  keskendumisraskused ning üle- või alakaalulisus. Täiskasvanutel võivad halvemal juhul pikas perspektiivis areneda välja ka ajukahjustus või ohtlikud südame- ja veresoonkonnahaigused.

Hea Une Keskuse spetsialistide seisukohtadest ja sõnavõttudest suuhingamise kohta saab lugeda järgnevatest artiklitest:

Arstid: suuhingamine võib lapsele kaasa tuua käitumis- ja mäluhäired

SUUHINGAMINE: vähetuntud häda, mis võib viia tõsiste terviseprobleemideni

November on hammaste tervise kuu: fookuses on vähetuntud, kuid väga levinud probleem — suuhingamine.

Levinud, ent vähetuntud suuhingamine

Arst hoiatab: suu kaudu hingamine võib kaasa tuua väga tõsiseid terviseprobleeme!

Pidevalt suu kaudu hingav laps vajab spetsialistide kiiret sekkumist

Spetsialist selgitab: kuidas suuhingamise harjumusest lahti saada?

10.06.2022

Vastuvõttu alustab Natalja Mizerova

Meie meeskonnaga on liitunud psühholoog ja toitumisterapeut Natalja Mizerova, kes tegeleb nii individuaalse kui ka paarinõustamisega ning toitumisteraapiaga.
Loe edasi
03.06.2022

Vastuvõttu alustab Mailis Reinbaum

Meie meeskonnaga on liitunud füsioterapeut Mailis Reinbaum, kes peamiselt keskendub oma töös alalõualiigeste ja vaagnapõhjalihaste häiretele. Mailis tegeleb ka rasedate ja rasedusjärgse füsioteraapiaga.
Loe edasi
25.05.2022

Vastuvõttu alustab Meeri Kompus

Meie meeskonnaga on liitunud logopeed Meeri Kompus, kes tegeleb hääle- või neelamishäirete, kõnevoolavuse probleemide, haiguse tagajärjel tekkinud kõnepuude või müofunktsionaalsetest häiretest tingitud hääldusprobleemidega.
Loe edasi
23.05.2022

Eesti Töötukassa koostööpartner

Oleme alates 19.05.2022 Eesti Töötukassa tööalase rehabilitatsiooni teenuse osutamise koostööpartner Tallinnas. Sotsiaalkindlustusameti tegevusluba nr. SRT000211
Loe edasi